Dołącz do nas
Dołącz do nas!

Kongres wyborczy Ruchu Narodowego

#PoPierwszePolska #PoPierwszePolacy

11 czerwca 2022 roku w Warszawie odbył się Kongres Wyborczy Ruchu Narodowego. Dzień Kongresu rozpoczęto złożeniem kwiatów pod pomnikiem Romana Dmowskiego i Mszą świętą z udziałem pocztów sztandarowych Ruchu Narodowego i Młodzieży Wszechpolskiej.

Kongres bez głosu sprzeciwu wybrał Roberta Winnickiego na funkcję Prezesa Ruchu Narodowego. Będzie to już kolejna kadencja Winnickiego na tym stanowisku. To dowód pełnego zaufania ogólnopolskich struktur do dotychczasowego kierownictwa partii.

Wybrano również pozostałe władze Ruchu Narodowego: Radę Polityczną, Główną Komisję Rewizyjną i Główny Sąd Koleżeński. Rada Polityczna wybrała Zarząd Główny w składzie: Krzysztof Bosak, Krzysztof Tuduj, Michał Wawer, Anna Bryłka, Marek Szewczyk, Krystian Kamiński, Michał Urbaniak, Witold Tumanowicz, Jakub Kalus, Krzysztof Szymański, Piotr Lisiecki, Paweł Usiądek, Tomasz Dorosz.

W czasie Kongresu zaprezentowano nowe priorytety dla Polski: walkę o zdrową, polską gospodarkę, budowę realnego bezpieczeństwa Polski, racjonalną politykę migracyjną. Celem Ruchu Narodowego jest budowa Polski suwerennej, niepodległej, narodowej i chrześcijańskiej. Obce są nam fantazje o uniach polsko-ukraińskich oraz paneuropejskie projekty federacyjne.

Naszym hasłem: #PoPierwszePolska #PoPierwszePolacy

Kongres był wyrazem siły Ruchu Narodowego. Nie boimy się wyborów, jesteśmy gotowi walczyć o narodową Polskę! Z podniesionymi w górę czołami idziemy naprzód w skier powodzi. W nas jest przyszłość! Z nami lud!
WIELKIEJ POLSKI MOC TO MY